„Přístroje OXYLOG 2000 PLUS splňují náročné požadavky. Naším cílem bylo pořídit takové přístroje, které by byly schopny zajistit umělou plicní ventilaci například také u malých u dětí. Právě tento typ přístroje jsme měli možnost sami testovat také v běžném provozu v rámci výjezdů našich výjezdových skupin. Díky tomu, že se přístroj osvědčil, došlo k jeho nákupu pro každou oblast v našem regionu,“ vysvětluje Michal Šebek, manažer vnějších vztahů zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.
Jak dodává: „Přístroje umožňují také léčbu kardiaků, u nichž dochází k vzniku dechové nedostatečnosti. Tyto přístroje totiž od svých původních předchůdců OXYLOG 1000 disponují režimem neinvazivní ventilace. V praxi to tak znamená, že právě u kardiaků není nutné zajistit a zlepšit jejich dýchání pomocí intubace ale pomocí neinvazivní ventilace při jejich plném vědomí.“
Nákup přístrojů vyšel krajské záchranáře na více jak dva miliony korun. Tři z těchto přístrojů byly pořízeny z finančních prostředků plzeňského magistrátu, který je daroval jako svůj dar záchranářům. Zbývajících devět přístrojů bylo nakoupeno z prostředků poskytnutých zřizovatelem krajské záchranné služby, kterým je Krajský úřad.
Nové ventilátory tak budou sloužit všem nemocným v Plzeňském kraji a každá oblast s lékařskou posádkou získá do výbavy svého zásahového vozidla jeden tento život zachraňující přístroj.